חייגו לשיחת ייעוץ
054-953-9007

בריכת שחייה קצה נעלם

בריכת שחייה קצה נעלם היא למעשה בריכה, אשר באחד הקצוות שלה, בדרך כלל ברוחב הבריכה, היא מסתיימת ללא מסגרת. הדבר יוצר אשליה של קצה שנשפך החוצה ושל בריכה ללא סוף.

למעשה, באנגלית מכונה סוג זה של בריכות "בריכות אינסוף" (infinity pool) בזכות האשליה האופטית הפנטסטית, שמספקת מראה יוקרתי, לקוח מהסרטים.

 

איך אפשר לתאר משהו נעלם?

בריכת קצה נעלם היא בריכה שנראית כאילו היא נעלמת לתוך האופק. היא פועלת באמצעות אפקט חזותי, שגורם למתבונן מהצד לחשוב שאין הפרדה בין המים לנוף שמסביב. את האפקט המציאו כנראה לפני מאות שנים, כאשר בנו בריכות שחייה ומזרקות שהמים נשפכו מתוכן לתוך אגן חיצוני ויצרו מראה מתעתע של "קצה נעלם". כיום, העיצוב הייחודי מתייחס לבריכה שבה המים זורמים החוצה, אל השוליים בגובה הסיפון, אך נשפכים לחריץ בקצה הבריכה ויוצרים אשליה של מים נשפכים החוצה, אל הנוף.

העיצוב של בריכת קצה נעלם שואב השראה במידה רבה את "העיצוב" הטבעי של מים בקצה המפל, אשר נעלמים אל מפלס נמוך יותר, אשר אינו נראה לעין. בריכת קצה נעלם דומה מאוד בהיבט הזה למפל מים. קצה הבריכה בנוי כמו קצה של כל בריכה אחרת, אבל עם קטע שקוע המאפשר למים לזרום מעלה, לתוך אגן מים נמוך, כדי ליצור את אשליית הקצה הנעלם.

 

דרישות מיוחדות

כדי לבנות בריכת קצה נעלם צריך שטח מתאים, כזה שיש בו הפרשי גובה משמעותיים, אם כי אפשר גם ליצור את המבנה הזה באופן מלאכותי. בריכת קצה נעלם מצריכה בנייה של מערכות הולכה ומיחזור מים, אשר מוסיפות על האתגר והופכות אותו גדול יותר מאשר בניה של בריכה רגילה. כדי למנוע מהמים לזרום לכיוון הלא נכון, צריך ליצור אגן ואקום, לצד מערכת מיוחדת לסינון לכלוכים מקצה הבריכה.

כל אלה מוסיפים כ – 30 אחוזים למחיר בניית הבריכה, על מחיר בניית בריכה רגילה, אך הדרך הבטוחה ביותר לדעת מה צפויה להיות עלות בריכת קצה נעלם היא להתייעץ עם מומחה בתחום, אשר ראה את השטח המיועד לבניית הבריכה וקיבל נתונים כמו גודל רצוי ועיצוב מיוחד.

 

האם בריכת שחייה קצה נעלם היא בטוחה?

האשליה החזותית כה חזקה בבריכות קצה נעלם עד כי קשה להבין שמדובר בבריכה רגילה לכל דבר, אשר הקצה שלה נראה חסר, אך הוא בעצם קיים. למעשה, בריכת קצה נעלם המפורסמת ביותר בעולם נמצאת בקומה 57 של מלון בסינגפור והיא משמשת אטרקציה מטורפת, אליה מגיעים במיוחד תיירים מכל רחבי העולם כדי להצטלם בתוך המים, על רקע הנוף המרהיב של סינגפור.

מי ששוחה לקצה פשוט מגיע לחומה, שמונעת ממנו להמשיך קדימה, או ליפול למטה חו"ח. גם אם איכשהו תטפסו ותנסו לעבור את הקצה הנעלם של הבריכה, תגיעו רק למפלס התחתון, אליו נשפכים המים. אפילו להרים את עצמכם כדי להציץ מעבר לקצה הבריכה זה לא פשוט, כי היא בנויה באופן שמיועד לשמור על בטיחות המתרחצים מעל כל דבר אחר.

 

תחזוקת בריכת שחייה קצה נעלם

הטכנולוגיה המשמשת לבניית בריכות קצה נעלם היא מורכבת בהשוואה לזו המשמשת בבריכות רגילות ולכן אפשר לצפות לדרישות תחזוקה גבוהות יותר בהתאמה. האגן אליו נשפכים המים הוא אזור נוסף לניקוי, יש לעקוב אחר פעולה אפקטיבית של המסנן והמשאבה, שכן אם המסנן נסתם או המשאבה מתקלקלת, לא יהיה מחזור אפקטיבי של מים. גם אידוי המים הוא מהיר יותר מאשר בבריכה רגילה ולכן הבריכה צורכת כמויות גדולות יותר של מים.

 

לסיכום

אין ספק שבריכת קצה נעלם היא הדבר הבא. הבריכה היפה המתוחכמת ביותר שאפשר לבקש. היא יפה, היא מיוחדת, היא אלגנטית, נעימה לשחייה ומעצימה את החוויה. חשוב לזכור שמדובר על עבודת בנייה קצת יור מורכבת, עלויות גבוהות של בניה, של תחזוקה ושל מים.

בריכת קצה נעלם

מתעניינים במוצר זה?
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם !
עוד בנושא
דילוג לתוכן