חייגו לשיחת ייעוץ
054-953-9007

החלפת משאבה לבריכה

שמירה על בריכת שחייה נקייה והגיינית דורשת תחזוקה שוטפת, והחלפת משאבה לבריכה היא ללא ספק אחת הפעולות החשובות שיש לבצע אחת לתקופה.
למשאבת הבריכה תפקיד חיוני במחזור וסינון המים, הבטחת תברואה נאותה ומניעת הצטברות פסולת. ממש כמו כל מכשיר או מנגנון אחר, גם משאבות בריכה יכולות להתבלות עם הזמן, להיסתם או לסבול מבעיות מכניות שונות. החלפת משאבה לבריכה – כל מה שרציתם לדעת!

מתי צריך לבצע החלפת משאבה לבריכה?

סימנים המעידים על צורך בהחלפת המשאבה שלכם כוללים זרימת מים לקויה, רעשים חריגים, תקלות תכופות או ירידה משמעותית ביעילות האנרגטית (למשל חשבונות חשמל גבוהים). אם אתם מבחינים באחת מהבעיות הללו, מומלץ להתייעץ עם טכנאי בריכות מקצועי כדי להעריך את המצב באופן יסודי. עוד נושא שחשוב לציין הוא כמובן עניין ההגיינה, שתלויה רבות במשאבת בריכה תקינה ומתפקדת.

איך בוחרים משאבה לבריכה?

יש מגוון בריכות שחייה המתאפיינות בגדלים שונים, סביבות חיצוניות שונות וגורמים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת החלפת משאבה לבריכה.
בחירת המשאבה הנכונה צריכה להיעשות תוך שיקול דעת וייעוץ עם איש מקצוע, שיידע להעריך את הגורמים השונים ולבחור את המשאבה הנכונה עבורכם.
הגורמים שיש לקחת בחשבון כוללים את גודל הבריכה, קצב הזרימה הרצוי, יעילות אנרגטית וסוג הבריכה שיש ברשותכם.
לדוגמה, בריכה חיצונית הממוקמת מתחת לעצים וצמחייה עלולה לדרוש משאבה עם פילטרים מיוחדים לסינון כמויות עלים גדולות.

משאבה לבריכה

כיצד מתבצעת החלפת משאבה לבריכה?

החלפת משאבה לבריכה יכולה להיעשות באופן עצמאי או ע"י טכנאי בריכות מקצועי, וכמובן העדיפות היא שהמתקין יידע היטב את העבודה כדי לא לגרום נזקים.

מהם השלבים העיקריים בהחלפת משאבה לבריכה?

כלים וציוד נחוצים

לפני החלפת משאבת הבריכה, חיוני לאסוף את כל הכלים והציוד הדרושים. אלה כוללים בדרך כלל מפתח ברגים או פלייר, פריימר ומלט, סרט PVC, מברג ומשאבה חלופית בגודל ובמפרט הנכון. חשוב לוודא שיש לכם את כל מה שאתם צריכים לפני תחילת העבודה כדי למנוע עיכובים מיותרים.

כיבוי חשמל וניקוז מים

בטיחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות במהלך כל משימת תחזוקת הבריכה. כדי להחליף את משאבת הבריכה, התחילו בכיבוי אספקת החשמל למשאבה באמצעות מפסק החשמל. לאחר מכן, יש לנקז את המים מהמשאבה ולנתק אותם ממערכת האינסטלציה, תוך הקפדה על סגירת צינורות או שסתומים פתוחים באמצעות פקקים כדי למנוע דליפות.

הסרת המשאבה הישנה

בשלב זה יש להסיר את המשאבה הישנה על ידי ניתוק חיבורים חשמליים ושחרור הברגים או המהדקים המאבטחים אותה לבסיס ההרכבה. הרימו בזהירות את המשאבה הרחק ממערכת האינסטלציה, והקפידו לא לפגוע בצינורות או אביזרים כלשהם במהלך התהליך.

התקנת המשאבה החדשה

חברו את המשאבה החדשה עם מערכת האינסטלציה, תוך הקפדה על אבזור וחיבורים נאותים, תוך מעקב אחר הוראות היצרן של המשאבה. שלב זה עשוי להיות כרוך בשימוש בצבע יסוד ומלט PVC שמטרתו לאבטח את הצינורות והאביזרים למקומם. ודאו שכל החיבורים הדוקים וללא דליפות כדי להבטיח ביצועים מיטביים.

משאבה לבריכה 1

שאלות ותשובות

כמה עולה החלפת משאבה לבריכה?

מחיר החלפת משאבה לבריכה יכול להשתנות בהתאם לסוג המשאבה, מותג היצרן, גודל הבריכה וגורמים טכניים נוספים.
ההמלצה היא להזמין טכנאי בריכות מקצועי להחלפת המשאבה, ולמרות שזה כרוך בתשלום עבודה – הוא יוכל להעניק לכם אחריות, לבחור את המשאבה המדויקת עבורכם ולבצע את העבודה בצורה יעילה שתמנע בעיות בטווח הארוך.

כמה זמן משאבה לבריכה צריכה לפעול ביממה?

למרות שנתון זה עשוי להשתנות בהתאם לרמת השימוש בבריכה, שיטת החיטוי, העונה בשנה ועוד.
בחודשי הקיץ מומלץ להפעיל את המשאבה כ-8 שעות ביממה.

כל כמה זמן רצוי להחליף משאבה לבריכה?

תדירות החלפת המשאבה תלויה רבות באופן הפעולה שלה, ויכולה להשתנות בין בריכות מקצועיות ובין בריכות ביתיות. בתחילת המאמר ריכזנו עבורכם מספר סימנים המעידים על הצורך בהחלפת המשאבה, ומעבר לכך ניתן להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל לספק תשובה מדויקת.

האם משאבת בריכה היא חובה?

תמיד ניתן גם לנקות את הבריכה באופן עצמאי בשיטות שונות, אך מדובר בעבודה סיזיפית שיש לבצע בצורה קבועה.
משאבה לבריכה חוסכת עבורנו את העבודה הזו, ומבצעת ניקוי אוטומטי ויעיל ברגע שאנו מפעילים אותה בשעות שאנו בוחרים.

מתעניינים במוצר זה?
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם !
עוד בנושא
דילוג לתוכן