חייגו לשיחת ייעוץ
054-953-9007

מכשיר מלח מגן – חיטוי בריכות שחייה ללא כימיקלים

אתם אוהבים את חוויית השחייה בבריכה הפרטית שלכם, ועוד יותר אוהבים את התחושה של מים נקיים ומזמינים. אם כך, אתם וודאי שואלים את עצמכם: כיצד ניתן לחטא בריכות ללא שימוש בכימיקלים? מכשיר מלח מגן הוא מה שאתם צריכים להכיר כבר היום. בואו נסביר.

אין ספק, בריכות שחייה מחייבות גם חיטוי וניקוי תמידיים. בכל מקרה שבו אתם מכניסים את גופכם וטובלים במימיה של בריכת שחיה, אתם תרצו לדעת שהמים עברו חיטוי. אבל יחד עם החיטוי המתבקש, אתם גם תרצו לדעת שהמים לא עומדים לשרוף בעיניכם, או לגרום לכם אפילו לדמוע. ידוע כי לכלור יש את האפקט הזה שמתקבל בבריכות שחייה, אז כיצד נמנעים ממנו?

 

כיצד ניקינו את בריכות השחייה לפני המצאת מכשיר מלח מגן?

אין ספק, מבחינה טכנולוגית, העולם כיום נראה אחרת לגמרי. טרום המצאת מכשירי המלח לחיטוי וניקוי בריכות שחייה, האפשרות היחידה שעמדה בפני בעלי בריכות, הייתה האפשרות של שימוש בכל מיני כימיקלים, שכידוע לכולנו, הם בעלי אפקט נרחב.

לרוב, האפקט המתקבל משימוש בכימיקלים הוא אפקט של שריפה ואדמומיות בעיניים, לא נדבר על האפקטים הבריאותיים השליליים שיכולים להתקבל כתוצאה מבליעה של מי בריכה גדושים בכימיקלים של חיטוי.

 

כדאי להימנע משימוש בכימיקלים עבור חיטוי וניקוי בריכות שחייה?

בכמה מילים פשוטות – אם אפשרי, עדיף להימנע משימוש בכימיקלים לטיהור וחיטוי של מי בריכות שחייה. כיום, האופציה הנפוצה ביותר והמתבקשת היא האופציה של שימוש במכשירים הנקראים מכשירי מלח מגן – חיטוי בריכות שחייה והמרה של מלח לכלור וכלור למלח.

עם השנים, חלה התקדמות בתחום של בריכות השחייה, מה שכיום מאפשר לאנשים להשתמש במכשירים אלו עבור החיטוי של בריכותיהם ללא כימיקלים. על קצה המזלג ומבלי להיכנס לרזי הטכנולוגיות שמאחורי המכשיר, מכשיר מלח מגן מבצע למעשה הכלרה. זאת, על ידי שימוש במלח.

 

כיצד עובד אותו מכשיר מלח מגן לניקוי וחיטוי בריכה?

בשפת התוצאה, מכשיר מלח לבריכה שחייה בעצם מבצע את ההמרה של מלח מומס (רגיל) לאותה כמות כלור שצריך בכדי לחטא את הבריכה. התהליך הזה של חיטוי בריכות שחייה עם מכשיר מלח מתבצע ללא תופעות לוואי בלתי רצויות, לא של שמעות בעיניים ולא של שימוש נרחב בכימיקלים לא בריאים לאדם.

אז, כיצד מערכת מלח לבריכות שחייה בעצם עובדת? למעשה, התהליך עצמו הוא די פשוט מבחינה טכנולוגית. זה הולך ככה – לאחר שמערכת המלח מורכבת ומותקנת בבריכת השחייה שלכם, המשאבה של מערכת המלח תתחיל לעבוד.

 

עוד קצת על דרך פעולתו ועבודתו של מכשיר מלח לחיטוי בריכות

המשאבה של מערכת מכשיר המלח תזרים את המים, שעוברים דרך המכשיר עצמו. בתוך תא המלח (נמצא בתוך המכשיר), בעצם באותו זמן מתרחש תהליך של המרת כלור. ההמרה מבוצעת מכלור יוני – לגז כלור. במידה שווה ומאוזנת, כל אותו גז כלור מופץ לבריכת השחייה עצמה.

ההפצה של גז הכלור מתבצעת דרך צנרת בריכת השחייה. לאחר שגז הכלור ביצע כהלכה את מה שהוא אמור לבצע, שזה להילחם באצות, להרוג חיידקים ונטרל זיהום ולכלוך שמגיע מהמתרחצים, הכלור מומר בחזרה לצורתו המקורית של מלח. לבסוף, התהליך של הפיכת המלח לכלור חוזר חלילה שוב ושוב.

 

האם ניתן להתקין מכשירי מלח בכל סוגי הבריכות?

באופן עקרוני, אכן ניתן להתקין את המכשירים האלו בכל סוגי הבריכות, אולי למעט מקרים יוצאי דופן. כדאי לדעת, מכשירי מלח מגן מתאימים להתקנה בבריכות שחייה פרטיות, אך גם ניתן להתקין מכשירי מלח מסוגים שונים בבריכות ציבוריות ובריכות ענקיות.

תוכלו גם להתקין מכשיר מלח מגן בבריכות שחייה פיברגלס, בג'קוזי, בבריכות מחוממות של צימרים ועוד. כל עוד אתם מעוניינים לייצר מים נעימים ומלטפים, מחוטאים ולא שורפים בעיניים, תוכלו לעשות זאת באמצעות מכשירים אלו.

 

אל תתפשרו על איכות ומקצועיות התקנת מכשיר המלח בבריכה

ועוד אנחנו ממליצים לכם, אל תתפשרו על איכות התקנת מכשירים אלו. הסתייעו אך ורק בצוותי מומחים בתחום של התקנת מכשיר מלח מגן. באמצעות התקנה מקצועית ומכשיר איכותי, גם אתם תוכלו להנות מרחצה מושלמת בבריכות שחייה מחוטאות.

אם אתם צריכים ייעוץ נוסף בנושאי חיטוי בריכות שחייה, פנו למקצוענים שלכם וקבלו אותו! בהצלחה!

מתעניינים במוצר זה?
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם !
עוד בנושא
דילוג לתוכן