חייגו לשיחת ייעוץ
054-953-9007

מערכות סינון לבריכות פרטיות

החלטתם על הקמת בריכה יפה בחצר הבית, בריכה שתשרת אתכם ותהווה לכם נוף קייצי ומהמם, אך חשוב שלא תשכחו לתחזק את הבריכה ולשמר את איכות המים בתוכה. ישנם אמצעיים לשימור, חיטוי, ניקוי וסינון מי הבריכה לשם תחזוקת הבריכה כמו שצריך. כמו כן, ישנם מספר סוגים שונים של מערכות סינון לבריכות; מסנן קרטריג' שבעצם משרת בריכות קטנות ויש מסנן חול שמתאים יותר לבריכות גדולות. לכן יש לדעת לבחור את מערכת הסינון המתאימה לבריכה שלך.

איך זה עובד?

מערכת סינון המים עובדת בכמה שלבים על מנת לתת את התוצאה הסופית המתבקשת: מים נקיים וצלולים.

הפעולות שמערכת הסינון מורכבות מכמה שלבים שונים:

  1. יניקה – שאיבת המים וסחרור המים דרך מערכת סינון ולבסוף החזרת המים בחזרה לבריכה.
  2. סינון – ניקוי באמצעות פילטר אשר גם אותו יש לתחזק ולנקות מידי פעם.
  3. הנעת הפעולה – מנוע אשר מבצע את היניקה ומשחרר את המים דרך הפתחים מהיועדים לכך.

הנחת צנרת ואביזרים לבריכה

בתחילתה של בניית הבריכה, יש לבצע את הבנייה על פי סדר, תכנון וארגון נכונים. בתכנון בניית בריכה ישנם שלבים שחובה לבצע ואין בשום אופן לדלג עליהם, כאשר הבולט ביניהם הנו שלב הנחת צנרת לבריכה והשלב האחר הנו השתלת האביזרים.

 אופן ביצוע השתלת צנרת בבריכה הנו כאמור חשוב וחייב להתבצע בצורה מדויקת. בזמן בניית שלד הבריכה וביצוע חיזוק בברזלים מקבעים את האביזרים באמצעות שתילתם בתוך יציקת בטון הבריכה. על מנת לבצע הנחת צנרת כמו שצריך לבריכה, יש לתכנן בצורה מדויקת את מיקום כל הצינורות במטרה למנוע טעויות ותקלות אפשריות.

תחזוקת מערכות סינון לבריכות פרטיות

על מנת לשמור על מי בריכה צלולים ונקיים, מידי שבוע מומלץ לבצע "סריקה" סביב הבריכה לאסוף לכלוכים מיותרים ולשמור על סביבתה נקייה וכמובן לנקות את כל אזור הפנים של הבריכה – מי הבריכה, קרקעית, מדרגות וכדומה. באשר לתחזוקת מערכת הסינון יש לדאוג גם לניקיון שלה – ניקוי פילטרים, בקרה בחדר המשאבות ובמידה ויש המלחה אז לוודא גם את מערכת ההמלחה.

הפעלת חלקי מערכת הסינון לביצוע פעולה מושלמת:

  • על מנת לאפשר למערכת הסינון לבצע את פעולת היניקה בצורה טובה יש לוודא כי פתחי היניקה (מלבד הפתח הראשי) הנם סגורים.
  • לאיזון פעולתו של המסנן בצורה יעילה, יש לשים לב לניקיון שלו ולבצע בו שטיפה נגדית ובנוסף יש לוודא כי גובה המים הנו הגובה הרצוי.
  • במידה והמשאבה לא עובדת כראוי ואף משמיעה רעשי רקע לא ברורים, מומלץ לבדוק כי אין "אוויר לכוד" בתוכה.

 

מה עושים כאשר מערכת הסינון לא עובדת כראוי?

המטרות העיקריות של מערכת הסינון בבריכה הנן לנקות את המי הבריכה, לשמר אותם צלולים ונקיים, לשמור על בריאות המתרחצים באמצעות מניעת היווצרותם של חיידקים, ניקוי קרקעית הבריכה ובעצם מתן תחושה טובה ונעימה בעת הרחצה בבריכה.

כאשר מערכת הסינון אינה מבצעת את הפעולה כראוי, סימן כי ישנה בעיה ובמקרה כזה מערכת הסינון אינה מבצעת את פעולת הניקוי באופן מלא כמובן.

עשה זאת בעצמך – וודא כי הפילטרים נקיים, במידה ואינם נקיים יש לעבור עליהם ולנקות אותם כדי להקל ולייעל את פעולתם. תהיה קשוב לרעשי רקע של המשאבה – במידה וישנם רעשים לא ברורים יש לבדוק האם ישנו "אוויר לכוד" במשאבה, במידה וכן – לטפל. שים לב כי פתחי היניקה אינם סתומים.

מערכת הסינון עדיין לא עובדת כראוי? בשביל זה יש אנשי מקצוע מומחים בתחום אשר יודעים לאבחן את הבעיה ולפתור אותה מיידית.

חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע בנוגע לתיקון מערכת הסינון על מנת לא להחמיר את המצב התקול של המערכת.

 

להתייעץ עם האנשים הנכונים

בכל הקשור לתחזוקת בריכות, התקנת מערכות סינון לבריכות ובמיוחד בתכנון והקמה של צנרת, אבזרים לבריכה ובכלל הקמה מלאה ותקינה של בריכת שחייה, חובה להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום על מנת להבטיח בנייה חכמה ובטוחה של הבריכה שלכם.

מתעניינים במוצר זה?
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם !
עוד בנושא
דילוג לתוכן